Від правильності підключення твердопаливного котла залежить ефективність опалення, справність системи, а також її безпека. Це комплекс робіт, який вимагає дотримання певних правил. Рекомендується делегувати це завдання професіоналу. У такому випадку підключення твердопаливного котла буде виконано у відповідності з усіма стандартами. Якщо ж ви бажаєте здійснити установку самостійно, ознайомтеся з нижченаведеними рекомендаціями.
Твердопаливний котел: підключення та умови для правильної установки
- Котел потрібно розміщувати в спеціально підготовленому приміщенні. Ідеальний варіант – якщо він буде перебувати в окремій будівлі. Оптимальна площа приміщення – 7 квадратних метрів. Подбайте про зручну подачу палива в майбутньому. Розмістіть приймальний бункер таким чином, щоб сировина скочувалося самостійно в котельню.
- Рекомендується розміщувати котел трохи нижче поверхні підлоги. В таких умовах теплоносій буде ефективно циркулювати в опалювальній системі.
- Під котлом розміщується основа з бетону. Вона повинна бути ширшою і довшою, ніж сам котел. Рекомендована товщина стяжки бетону – 10 см.
- Між котлом і стіною потрібно організувати відстань мінімум 50 см. Якщо говорити про лицьову сторону топки – 1,3 метра до прилеглої стіни.
- Не варто підключати до системи котел за допомогою труб з полімеру і міді. Підключення варто робити, використовуючи трубу з міцної сталі.
Твердопаливний котел: підключення і як воно відбувається?
Існує велика кількість способів підключення. Наведемо найбільш простий і в той же час один з найнадійніших варіантів.
Спочатку на трубопроводі монтується група безпеки і байпасний трійник. Після цього відбувається підключення до опалювальної системи. Теплоносій, передавши тепло, буде знову потрапляти в котел, рухаючись по зворотних трубах. Важливим моментом є установка триходового клапана. Він буде уберігати систему від конденсату, який негативно впливає на стан і термін експлуатації котла. Даний елемент необхідно відрегулювати на 60-65 градусів. Як тільки клапан встановлений, проводиться монтаж циркуляційного насоса.
Це лише короткий опис потрібних дій. Підключення твердопаливного котла – більш складна процедура, яка вимагає ретельної підготовки. Якщо ви бажаєте, щоб ваша опалювальна система працювала без збоїв, приділіть час етапу установки. Велику увагу приділяйте захисту від конденсату. Саме зайва волога найчастіше призводить до порушення цілісності котла. Це, в свою чергу, знижує ефективність роботи опалювальної системи або призводить до поломки обладнання. Відмінним варіантом буде звернутися до фахівця, який має необхідні навички і досвід в монтажних роботах. Він все зробить не тільки якісніше, але і швидше. Крім того, професіонали надають гарантію на свою роботу, чого ви не отримаєте при власноручній установці.